„Doświadczenia własne – Propozycje tematów:”

1. Points of You – Nauczyciel wczoraj, dziś i jutro.

Points of You® to głęboka podróż w głąb siebie, dotyka najgłębszych zakamarków naszej duszy, jest jej zwierciadłem. Dotyka tego co autentyczne i naprawdę dla nas ważne. Integruje, zbliża, porusza nasze emocje, uczy nas kontaktu z nimi, ma ludzką twarz. Points of You® jest zaskakujące, lekkie, proste i naturalne. Wyjątkowe spotkanie z własnymi myślami i uczuciami. Doświadczenie głębokiego procesu w związku ze swoją drogą zawodową i nie tylko…

2. Mój jest ten fragment podłogi. - O stawianiu granic w różnych kontekstach pracy i życia.

Transparentne stawianie granic daje możliwość poczucia bezpieczeństwa i życia zgodne ze sobą, a „możliwość poznania i przyjęcia swoich wartości pozwala poczuć, że nasze życie idzie w dobrym kierunku, a to, co robimy jest właściwe, dające radość i energię życiową” (M. White )
Zajęcia są zaproszeniem do odczucia swoich granic i refleksji związanych z tym jak reaguje nasze ciało, nasze myśli i jakie ponosimy tego konsekwencje?

3. Points Of You – Może życie tam gdzie moje serce. – Spostrzeżenia na temat wdzięczności, inspiracji i pasji…

Zaproszenie do gry Coaching Of Game, która pozwala pochylić się nad tym co od życia dostaliśmy i odpowiedzieć na pytania: Co zawdzięczam sobie? Co swoim bliskim? Co życiu, czy losowi? A co swoim przyjaciołom i znajomym. Warto pielęgnować wdzięczność. Tym bardziej, że badania mówią o tym, że żal jest głębszą emocją niż wdzięczność.

4. Jak zrobić z cytryn lemoniadę, czyli zamieniać porażkę w pouczającą lekcję?

Centralnym aktorem na scenie zajęć będzie porażka w różnych wydaniach i na różnych etapach naszego życia. Przyglądanie się jej służy zaobserwowaniu istotnych szczegółów, które dają możliwość zmiany schematu działania tak, by porażka się nie powtórzyła.

5. Points Of You – Moje wartości, czyli czemu nadaje w życiu sens i znaczenie.

Uczestnicy spotkania są zaproszeni w podróż do kalejdoskopu pięknych fotografii, które mogą być wspaniałą metaforą opowieści, o tym co dla nas ważne. Uczestnicy grają w grę Punctum.