Jak realizować marzenia i osiągać cele?

Każdy z nas ma marzenia. Towarzyszą nam już od dzieciństwa. Niektóre z nich realizujemy, a niektóre zawsze zostają tylko w naszej głowie. Zdarza się czasem, że marzenie wydaje nam się tak niedościgłe i tak dalekie, że męczące może dla nas być nawet myślenie o jego realizacji. Jeśli jednak marzenie zamienimy w cel, który będzie tak postawiony, że będzie nas motywował, a nie demotywował, nasze szanse wzrastają. Jeśli kobieta chce schudnąć, często tak właśnie wyznacza cel: Chcę schudnąć. Tymczasem to cel zbyt ogólny. Jeśli chcemy, aby działał on na nas motywująco i pozytywnie, należy go doprecyzować, np. „Chcę schudnąć 3 kg, w ciągu trzech miesięcy, w związku z tym będę jadła pół porcji posiłków przez 3 miesiące”. Tak sformułowany cel jest ambitny, ale też realny i określony w taki sposób, że rozpoznamy ten moment gdy zostanie osiągnięty.

Zdarza się, że nawet tak postawiony cel czeka długo na realizację. Codziennie mówimy od jutra…, od jutra…. I tak mijają dni, tygodnie i miesiące, a nasz cel pozostaje nie tknięty. Co więc zrobić, aby zbliżyć się do wymarzonego celu?

Zapraszam do gabinetu wirtualnego psychoterapeuty, na sesję, która przybliży Ci Twoje marzenie. Może nim być rzucenie palenia, znalezienie swojego życiowego partnera, wymarzonej pracy, zrobienie prawa jazdy, wyjazd w podróż życia, skończenie studiów lub inny dowolny, wybrany przez Ciebie cel.

Zanim jednak zaczniemy pracę nad celem krótkie ćwiczenie, przypominające Tobie Twoje atuty, zalety, Twój potencjał.

Komentarz użytkownika:

Każdy z nas ma jakiś cel, ale najczęściej, brakuje nam odwagi i śmiałości w ich realizacji. Niestety ja byłam zniechęcona i nie wierzyłam w siebie. Dlatego w moim przypadku konieczna była praca nad pewnością siebie i osiąganiem wyznaczonych celów. W tym właśnie pomógł mi wirtualny terapeuta, który doskonale wiedział czego mi trzeba. Określiłam i dopracowałam swój cel, zrozumiałam, że jest realny do osiągnięcia i zależy tylko ode mnie. Sama stworzyłam sobie drogę, które przybliżyła mnie do spełnienia swoich marzeń. Zachęcam do skorzystania z wirtualnego terapeuty, można tylko zyskać !

Małgorzata, 23 lat – studentka

Cena – 119 zł.

Cena pakietu – dwóch sesji – 200 zł.